4 niedziela wielkanocna

21. 04. 2024 r.

1. IV Niedziela Wielkanocna, wciąż trwamy w przeżywaniu tajemnicy paschalnej. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza - Światowy Dzień Modlitw o powołania do służby w kościele oraz rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania. Zechciejmy w tym czasie pamiętać o siostrach i braciach zakonnych, kapłanach pochodzących z naszej parafii. Módlmy się również o nowe powołania do służby w Kościele.

2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy;

- wtorek, Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

- czwartek, Św. Marka Ewangelisty.

Wszystkim przeżywającym swoje imieniny życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki swych świętych patronów.

23.04. – wtorek o godz. 19.00. Spotkanie modlitewne Grupy Świętego Ojca Pio. Polecamy i zachęcamy do licznego udziału.

3. Bóg zapłać za ofiary w ostatnią niedzielę. Dziękujemy za ofiary indywidualne oraz za składkę w dniu dzisiejszym na nasze Tarnowskie Seminarium Duchowne. W najbliższą niedzielę kazania będzie głosił Ks. Jan Baran – obecnie misjonarz w Boliwii a nasz były wikariusz i zbierze ofiary na celę misyjne.

4. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Maria Kołodziej z Wilczyc oś. Kołodzieje. Jej pogrzeb we wtorek o godz. 14.00, wyprowadzenie z kaplicy o 13.30. Różaniec w kaplicy cmentarnej o godz. 19.00. Polecamy Jej nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu.

5. W najbliższym czasie planujemy w parafii;

- Wielką Majówkę na Ćwilinie 3.05.

- w połowie maja dzień dmuchańca w Jurkowie i Wilczycach.

- 2 czerwca dzień dziecka w Jurkowie, 9 czerwca w Wilczycach.

- 30 czerwca festyn parafialny w Jurkowie.

- 11 sierpnia festyn w Wilczycach.

Zapraszamy do współpracy i współtworzenia tych imprez.