Loading color scheme

26 niedziela zwykła

25. 09. 2022.

1.Dzisiaj Światowy Dzień Migranta. Dzień Modlitw za Osoby Niesłyszące i Słabosłyszące. Dzień modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka Trzeźwościowa do Szczepanowa. Pamiętajmy o tych intencjach. W najbliższą sobotę rozpoczynamy październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy św. połączonej z nabożeństwem różańcowym. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła czy kaplicy prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. Pamiętajmy o studentach, którzy w najbliższym czasie rozpoczynają nowy rok akademicki. Zachęcamy ich do spowiedzi św. aby z Bogiem rozpoczęli studia.

2. W naszej parafii nabożeństwa różańcowe; w kościele parafialnym: w niedzielę po Mszy świętej o godz. 16.00. W kaplicach po Mszach świętych. W dzień powszedni w Jurkowie o godz. 17.00. Od przyszłego poniedziałku Msza św. w Wilczycach połączona z nabożeństwem różańcowym o godz. 16.00. Bardzo prosimy by rodzice zwrócili uwagę na udział dzieci i młodzieży w nabożeństwach różańcowych. Starajmy się szczególnie w tym miesiącu odmawiać różaniec w rodzinach.

3. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy; -wtorek, Św. Wincentego a Paulo, kapłana. -środa, Św. Wacława, męczennika. -czwartek, Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. -piątek, Św. Hieronima, kapłana i doktora kościoła. -sobota, św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. -niedziela, Św. Aniołów Stróżów. Wszystkim przeżywającym swoje imieniny życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki swych świętych patronów.

4. W pierwszą sobotę na 17.00. zapraszamy dzieci klas III wraz z rodzicami.

5. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Wszystkim pielgrzymującym pieszo, tym którzy dojechali, prowadzącym śpiew i modlitwy, kierującym ruchem, dzieciom i młodzieży a nade wszystko Ks. Tomaszowi.

6. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Franciszek Dudzik z Jurkowa. Polecajmy Jego duszę Miłosierdziu Bożemu.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz są do nabycia kalendarze rolników.

8. We wtorek na parkingu przed kościołem w godz. 7.30. do 15.00. będzie można zalegalizować gaśnicę samochodową.