Loading color scheme

19. 09. 2021

1. Przeżywamy dzisiaj XXV niedzielę w ciągu roku. Gościmy dzisiaj w naszej parafii Rycerzy Św. Jana Pawła II z Nowego Sącza. Zachęcamy mężczyzn z parafii do włączenia się w posługę w duchu tego stowarzyszenia. Przyszła niedziela to Dzień Modlitw o Trzeźwość naszego narodu. Tradycyjna pielgrzymka trzeźwości do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym. Polecajmy Bogu tych, którzy cierpią z powodu nadużywania alkoholu i ich rodziny.

2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:

- w poniedziałek, Św. Andrzeja Kim Taegon, kapłana i innych męczenników wietnamskich.

- we wtorek, Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

- w czwartek, Św. Ojca Pio, kapłana.

Wszystkim przeżywającym swoje imieniny życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętego patrona.

3. Szczere podziękowania za ofiary w ostatnią niedzielę na prace w parafii oraz za dzisiejsze ofiary na pomoc cierpiącym w Afganistanie. Dziękuje OSP z Jurkowa za usunięcie konarów drzew, które spadły w czasie burzy na parking oraz za obcięcie zagrażających części drzew.

4. Od najbliższego czwartku rozpoczniemy nabożeństwa przez wstawiennictwo św. Ojca Pio. Zapraszamy na godz. 17.30.

5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.