Loading color scheme

2 Niedziela Wielkiego Postu

25. 02. 2024 r.

1. Dziś II niedziela Wielkiego Postu. Kościół daje mam okazje do dobrego przeżywania tego okresu. Czyni to poprzez nabożeństwa wielkopostne. W piątek Msze św. połączone z Drogą Krzyżowa.; w Jurkowie o 16.00. dla dzieci o 16.30 Msza św. o 17.00. dla dorosłych o 18.00 dla młodzieży/dla klasy VIII i VII obowiązkowo/. W sobotę o 17.00. dla młodzieży i tych, którzy nie mogą w piątek. W niedzielę po sumie droga Krzyżowa Kalwaryjska. W kaplicach; o 8.00 w Chyszówkach, 10.00. w Półrzeczkach, o 15.00. w Wilczycach. Gorzkie Żale o 16.00. w Jurkowie, w kaplicach po Mszy św. Zapraszamy i zachęcamy do licznego udziału. Ofiary na tacę w kościele w czasie Gorzkich Żali składamy na kwiaty do grobu Pana Jezusa i wystrój kościoła w ciągu roku. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota marca. Wszystkie nabożeństwa pierwszopiątkowe o tej samej porze. Do chorych udamy się podobnie jak w każdym miesiącu. W piątek spotkanie dla młodzieży naszej parafii o godz. 18.00. W pierwszą sobotę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na kolejne przygotowanie do pierwszej Komunii Świętej.

2. W marcu, który rozpoczynamy modlimy się i pamiętamy o osobach, które w różnych częściach świata ryzykują życie dla Ewangelii, aby służyły Kościołowi odwagą i swoim zapałem misyjnym.

3. Tradycyjnie Caritas Diecezji Tarnowskiej rozprowadza baranki na stół wielkanocny. Ofiara 9 PLN składana przy tej okazji jest przeznaczona na cele Caritasu Diecezjalnego. Reszta pozostaje w parafii.

4. Dziękujemy za ofiary na Ogólnopolski Fundusz Misyjny - Ad Gentes oraz za ofiary indywidualne.

5. Tradycyjnie zachęcamy do nabywania i czytania prasy religijnej.