Loading color scheme

II Niedziela Zwykła

17. 01. 2021

1. Przeżywamy dzisiaj Światowy Dzień Judaizmu. Od 18. do 25 stycznia w całym Kościele trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. O jedność modlił się Jezus Chrystus „aby wszyscy byli jedno.” O potrzebie tej modlitwy często przypominał Św. Jan Paweł II. Włączmy się w tym czasie w dzieło budowania jedności Kościoła.

2. W czwartek przeżywamy dzień babci, w piątek dzień dziadka. Pamiętajmy o wdzięczności, szacunku i modlitwie, tak dla żyjących, jak i tych, którzy odeszli do Pana.

3. Bóg zapłać za ofiary na tacę w ostatnią niedzielę. Dziękuje również za ofiary indywidualne w ostatnim czasie.

4. W tym tygodniu wspominamy; -we wtorek, św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. - w czwartek, św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Wszystkim solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa.

5. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: śp. Józef Gdowicz z Jurkowa, śp. Edward Sabura z Półrzeczek i śp. Maria Rakoczy z Wilczyc. Jej Pogrzeb dzisiaj o godz. 13.00. o 12.30. wyprowadzenia z kaplicy cmentarnej. Polecamy ich duszę miłosierdziu Bożemu.

6. Program kolędy; Poniedziałek osiedla od kościoła do osiedla Krawce. Wtorek pozostałe osiedla z Jurkowa.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy religijnej.