Loading color scheme

Liturgiczna Służba Ołtarza jest wspólnotą chłopców posługujących przy ołtarzu podczas sprawowania Mszy św. czy nabożeństw.

Uczestniczą w życiu wspólnoty parafialnej nie tylko na gruncie liturgii ale także podejmując inne zadania i pomoc przy parafii.

Obecnie wspólnotę LSO przy parafii Jurków tworzy 53 chłopców, którzy posługują w kościele Parafialnym i także w 3 kaplicach.

Spotkania przy wspólnej modlitwie, nauce i ćwiczeniach odbywają się w soboty w salce parafialnej lub Kościele.

Ministranci i lektorzy naszej parafii uświetniają zarówno duże uroczystości (np. Triduum Paschalne, Święta Bożego Narodzenia) jak i codzienne liturgie oraz nabożeństwa.

Głównym zadaniem lektorów jest odpowiednia oprawa Liturgii Słowa, zaś w roli ministrantów jest przygotowywanie ołtarza i pomaganie księdzu podczas liturgii.

Ministranci i lektorzy nie tylko służą w liturgii pogłębiając swoją wiarę, ale również rozwijają swoją osobowość poprzez integrację, spotkania, wyjazdy, rekreację, sport itd.

Obecnym opiekunem jest Ksiądz Tomasz Święs.

Chłopców, którzy pragną we wspólnocie z kolegami służyć Jezusowi obecnemu w sakramentach oraz liturgii Kościoła serdecznie zapraszamy.

Króluj nam Chryste!