Loading color scheme

TERMIN 

20 – 25.07.2021

KOSZT 1100 zł i 200 Euro

DZIEŃ 1 - 20.07.2021 – MARIA BISTRICA

Zbiórka w godzinach w Dobrej. 6.00 – Msza Święta. Przejazd do MARII BISTRICY - Chorwackiej Częstochowy. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2 - 21.07.2021 – VEPRIC, MAKARSKA

Msza Święta. Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd do MAKARSKIEJ. Odpoczynek na plaży. Po południu modlitwa w chorwackim sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Położone na zboczach zalesionych gór, pozostaje w harmonii z naturalnym otoczeniem. Następnie przejazd w stronę Bośni i Hercegowiny. Wieczorny dojazd do MEDJUGORIE, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3 - 22.07.2021 - MEDJUGORJE

Śniadanie. Wejście na górę objawień w Međjugorje – PODBRDO, odmówienie różańca na dróżkach różańcowych. Spotkanie ze wspólnotą Cenacollo, spacer po Medjugorie. Msza Święta. Obiadokolacja. Wieczorny program modlitewny. Nocleg.

DZIEŃ 4 - 23.07.2021 – MOSTAR, KRAVICA

Wczesne wyjście na górę KRIZEVAC- odprawienie drogi krzyżowej. Śniadanie, Przejazd do MOSTARU – zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Bośni i Hercegowiny. Przejazd nad wodospady KRAVICA – czas na wypoczynek. Wodospady rozciągają się na ponad 100 metrach szerokości, a woda spada miejscami nawet z 28 metrów. Powrót do Medjugorie, Popołudniowy pobyt w miasteczku, obiadokolacja, udział w nabożeństwach. Nocleg.

DZIEŃ 5 - 24.07.2021 - ZAGRZEB

Śniadanie, wykwaterowanie. Pożegnanie z Medjugorie. Przejazd do ZAGRZEBIA – stolicy Chorwacji, nawiedzenie Katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zagrzebiu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6- 25.07.2021 – LUDBREG, OSTRZYHOM

Śniadanie. Dojazd do LUDBREGU – miejsce cudu Eucharystycznego. Msza Święta. Wyjazd do Węgier. Ostatnim punktem pielgrzymki będzie ESZTERGOM - OSTRZYHOM. Nawiedzanie imponującej, przepięknie zdobionej bazyliki, największego kościoła na terenie Węgier. To miejsce narodzin św. Kingi i św. Stefana- pierwszego króla Węgier. Ostrzyhom jest kolebką katolicyzmu węgierskiego, gdzie w Bazylice pw. NMP przechowywane są liczne relikwie , a w renesansowej kaplicy Bakocsiego znajduje się figura NMP. Wyjazd w drogę powrotną do kraju. Powrót do miejsca wyjazdu ok 24.00.

 

CENA ZAWIERA : • przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją, DVD, barkiem, wc • 3 noclegi w hotelu w Medjugorie • 1 nocleg w hotelu w Marii Bistricy • 1 nocleg w hotelu w okolicy Zagrzebiu • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje • opieka pilota • ubezpieczenie NNW 10000 zł, OC 10000 euro, KL 15000 euro, w tym choroby przewlekłe i zachorowanie na COVID-19

CENA NIE ZAWIERA : • biletów wstępów, przewodników, wjazdówek, ofiar - 40 EURO (płatne u pilota w 1 dniu wycieczki) • TFG i TFP – 20 zł – płatne na konto organizatora • 45 zł – wybór miejsca w autokarze – konieczny wcześniejszy kontakt z biurem • Dopłaty do pokoju jednoosobowego – 20 euro/noc

Dodatkowe ubezpieczenie : OD KOSZTÓW REZYGNACJI W PRZYPADKU : – zachorowania nagłego – 3,5% - z rozszerzeniem na COVID 19 – 5% - z rozszerzeniem na COVID 19 i kwarantanną – 6% - zachorowania z powodu chorób przewlekłych –5% - z rozszerzeniem na COVID 19– 6% - z rozszerzeniem na COVID 19 i kwarantanną – 8%

1. Na chwilę obecną na granicy BiH wymagane jest okazanie negatywnego testu na koronawirus SARS-CoV-2 typu PCR wykonanego w ciągu 48 h, licząc od daty wykonania testu. Zasada obowiązuje wszystkich bez względu na wiek, również dzieci i odnosi się do wjazdów na teren BiH, w tym do Medjugorje.

Na dzień 14.05.2021 - Obowiązek okazania testu obejmuje także osoby zaszczepione. Test można wykonać także w Chorwacji w Makarskiej. Nie obowiązuje kwarantanna. Na okres wakacyjny w planie jest zniesienie konieczności testów dla osób zaszczepionych.

2. Nakaz noszenia maseczek ochronnych obowiązuje tylko w zamkniętych pomieszczeniach.