Loading color scheme

Dzień I - 01.08.2021 -WYJAZD DO WŁOCH

6.00 rano - zbiórka przy kościele w Dobrej. Przejazd do Włoch. Przyjazd do hotelu na nocleg w okolicach Tarvisio. Obiadokolacja. – 800km – ok 12 h

Dzień II- 02.08.2021 -MONTE SANTO DI LUSSARII

Śniadanie. Wizyta MONTE SANTO DI LUSSARII .Przejazd pod wyciąg (gondola). Wjazd na MONTE SANTO DI LUSSARI. Gondolka wiezie nas na szczyt Monte Lussari. Z powodu stojącego tu już ponad 600 lat sanktuarium szczyt z którego rozpościera się wspaniały widok na Alpy Julijskie, zwany jest  „Monte Santo di Lussari”. We wnętrzu kościoła znajduje się Cudowna Figurka Matki Boskiej słynąca łaskami. Zwiedzanie Sanktuarium MB . Msza Św. Zjazd kolejką . Przejazd na nocleg w okolicy Bolonii ( ok. 5-6 h). Obiadokolacja.

Dzień III - 03.08.2021 -AREZZO - ASYŻ Śniadanie. Przejazd do AREZZO - 3 h – tu znajduje się Piazza Grande, centralny, malowniczy plac miasta charakterystycznie opadający na południe, kościół Santa Maria dellaPieve zbudowany w XVw. Uznawany jest za jeden z najpiękniejszych kościołów w Toskanii. Spacer po mieście. Następnie przejazd na zwiedzanie ASYŻU( 2 h) - miasta św. Franciszka głównego patrona Włoch, gdzie wielokrotnie przebywał Św. Jan Paweł II. 7 października 1986 r. Jan Paweł II urzeczywistnił swe pragnienie, zapraszając przedstawicieli głównych religii świata i wyznań chrześcijańskich do Asyżu, aby w wielu językach modlić się o pokój. Zwiedzanie Bazyliki św.  Franciszka, modlitwa przy grobie świętego, Msza święta. Spacer średniowiecznymi uliczkami miasta.   Następnie wizyta w Bazylice św. Klary, gotyckim kościele powstałym na miejscu kościoła św. Jerzego i Katedry św. Rufina kościoła romańskiego z XIIw. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień IV- 04.08.2021 -CASCIA - ROCCAPORENA Śniadanie, Poranna wizyta w SANTA MARIA DEGLI ANGELI. Zwiedzanie Bazyliki Santa Maria degli Angeli zbudowaną w pobliżu Asyżu na polecenie Papieża Piusa V, gdzie znajduję się malutki kościółek - Porciunkula. To w niej Święty Franciszek rozpoczął swoje nauki i obok niej zmarł.  Przejazd do CASCIA – nawiedzimy Sanktuarium świętej Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Czas wolny na modlitwę. Przejazd do ROCCAPORENA – spacer po rodzinnej miejscowości św. Rity. Przejazd do hotelu w okolicy Rzymu. – ok 3 h. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień V –05.08.2021 -WATYKAN - RZYM Wczesne śniadanie. Przejazd do Watykanu. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra. Modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II. Msza Święta. Spacer po RZYMIE BAROKOWYM - Plac Navona, Panteon, Plac Wenecki, Kapitol, Fontanna di Trevi. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień VI -06.08.2021 -NEAPOL, POMPEJE Śniadanie. Przejazd do NEAPOLU. Spacer po mieście. Msza Święta w Kościele Matki Bożej z Lourdes i św. Józefa, gdzie spoczywają szczątki doczesne księdza Dolindo. Msza Święta. Przejazd do POMPEI - nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Różańcowej. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień VII - 07.08.2021 -MONTE SANT' ANGELO, SAN GIOVANNI ROTONDO Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium św. Michała Archanioła MONTE SANT’ ANGELO. (4-5h) Modlitwa w grocie – miejscu objawień Archanioła. Msza Święta. Spacer uroczymi uliczkami Następnie przejazd do miasteczka SAN GIOVANNI ROTONDO. Zwiedzanie obiektów związanych ze św. Ojcem Pio. Zakwaterowanie w hotelu w San Giovanni Rotondo. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień VIII - 08.08.2021 -LORETO - RIMINI Wczesne śniadanie. Przejazd do LORETO. ( 5 h). W tym niewielkim mieście znajduje się sanktuarium Santa Casa - Sanktuarium św. Domku, który według tradycji był doczesnym mieszkaniem Maryi w Nazarecie. Msza Święta. Przejazd do RIMINI ( 2 h). Popołudniu od ok 15.00 - odpoczynek na plaży. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ IX –09.08.2021 -PADWA - TARVISIO Po śniadaniu czas wolny na spacer. Ok. 10.00 - Przejazd do PADWY. ( 3 h) Najważniejszym obiektem sakralnym jest Bazylika Św. Antoniego. Przy bazylice znajduje się Kaplica Relikwii, w której w kryształowych relikwiarzach można oglądać relikwie św. Antoniego. Msza Święta. Przejazd doSanktuarium św. Leopolda Mandica (Santuario di San Leopoldo Mandic) - sanktuarium znajduje się kawałek dalej od centrum. W środku zobaczymy m.in. grób świętego, przejdziemy przez krużganki i inne pomieszczenia wykorzystywane przez zakonników.  Przejazd na nocleg w okolicy Tarvisio. (3,5 h) Obiadokolacja.

DZIEŃ X - 10.08.2021 – POWRÓT DO POLSKI Śniadanie. Przejazd do Polski. Powrót w godzinach wieczornych.

CENA PIEGLRZYMKI: 1100 PLN + 320 EURO (PRZY 40 OS. PŁATNYCH)

 

ZAPISY: KS. J. SMOLEŃ TEL. 730998101