XXIX Niedziela Zwykła 2019

1. Przed nami kolejny tydzień różańcowy. Codziennie gromadźmy się by odmawiać różaniec. W kościele parafialnym nabożeństwa różańcowe o godz. 17.00. W tym tygodniu Msza i różaniec w Chyszówkach o godz. 16.00. W kolejne dni tygodnia szczególnie zapraszamy: w poniedziałek kl. VIII, wtorek kl. VII, środa VI, czwartek V, piątek IV, sobota III.

2. Powoli przygotowujemy się do Uroczystości Wszystkich Świętych. Serdecznie prosimy by uporządkować groby naszych bliskich oraz groby zapomniane. Gdy chodzi o śmieci starajmy się gospodarnie korzystać z kontenera. Płacimy dość poważne pieniądze za wywóz śmieci z cmentarza. Kartki na wypominki na których możemy wpisać imiona i nazwiska naszych zmarłych można zabrać z przed ołtarza. Przy wypisywaniu wyraźnie zaznaczyć godzinę o której chcemy by były wypominane. Modlitwa za zmarłych wypominanych będzie przez cały listopad, rano o 6.15. po południu o 16.00. W niedziele przed każdą Mszą św.

3. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na prace budowlane i remontowe, które prowadzimy w parafii. Dziękuje za pomoc i ofiary indywidualne w minionym tygodniu. W najbliższą niedzielę składka będzie przeznaczona na Fundację Nowego Tysiąclecia.

4. Ks. Prałat przeżywa 82 – ta rocznicę urodzin. Dziękując za wieloletnią posługę w naszej parafii życzymy zdrowia i Bożego błogosławieństwa na dalsze lata. W sposób szczególny otoczymy Ks. Prałata naszą pamięcią modlitewną w poniedziałek podczas Mszy świętej popołudniowej i nabożeństwa różańcowego. Również w tym dniu przeżywamy Święto Edukacji i Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy o modlitwie za wychowawców i nauczycieli tak żyjących, jak i zmarłych.

5. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu odeszła śp. Stefania Trzópek. Polecajmy jej dusze miłosierdziu Bożemu

6. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy;

-wtorek, Św. Teresy od Dzieciatka Jezus.

-środa, Św. Jadwigi Śląskiej.

-czwartek, Św. Ignacego Antiocheńskiego, bp. i męczennika.

-piątek, Św. Łukasza, Ewangelisty. – patrona służby zdrowia. Starajmy się pamiętać o tych, którzy dbają o nasze zdrowie.

Wszystkim przeżywającym swoje imieniny życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki swych świętych patronów.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.