XXV Niedziela Zwykła 2020

1.Przeżywamy dzisiaj XXV niedzielę w ciągu roku. Przyszła niedziela to Dzień Modlitw o Trzeźwość naszego narodu. Tradycyjna pielgrzymka trzeźwości do Szczepanowa. Polecajmy Bogu tych, którzy cierpią z powodu nadużywania alkoholu i ich rodziny.

2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:

– w poniedziałek, Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

– we wtorek, Św. Ojca Pio, kapłana.

Wszystkim przeżywającym swoje imieniny życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętego patrona.

3. Serdecznie witamy Księdza Rektora Wyższego Seminarium Duchownego z Torunia ks. Pawła, Ojca Duchownego ks. Adama wraz z alumnami pierwszego roku seminarium. Życzymy owocnego i radosnego pobytu w naszej parafii.

4. Szczere podziękowania za ofiary w ostatnią niedzielę na prace w parafii. Zostało zebrane 6120 PLN. W najbliższą niedzielę kazania w naszej parafii kazanie wygłosi Ks. Michał Mikulski misjonarz z Brazylii, będzie możliwość wsparcia ofiarą do puszek Jego pracy misyjnej.

5. Dyrekcja Zespołu Placówek Oświatowych w Jurkowie informuje, że spotkanie z rodzicami odbędzie się dnia 23 września. Dla klas 1 – 4 o godz. 14.00. Dla klas 5 – 8 o godz. 15.00. Zgodnie z obowiązującym zasadami bezpieczeństwa/ maseczki, dezynfekcja itd.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.