II Niedziela Zwykła 2020.

1.Przezywamy dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Otaczamy naszą modlitwą wszystkich, którzy zostali pozbawieni domu i ojczyzny. Od 18. do 25 stycznia w całym Kościele trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. O jedność modlił się Jezus Chrystus „aby wszyscy byli jedno.” O potrzebie tej modlitwy często przypominał Św. Jan Paweł II. Włączmy się w tym czasie w dzieło budowania jedności Kościoła.

2.We wtorek przeżywamy dzień babci, w środę dzień dziadka. Pamiętajmy o wdzięczności, szacunku i modlitwie, tak dla żyjących, jak i tych, którzy odeszli do Pana.

3.Bóg zapłać za ofiary na tacę w ostatnią niedzielę.

4.W tym tygodniu wspominamy;

-we wtorek, św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

-w piątek, św. Franciszka, bpa. I doktora Kościoła.

– sobotę, Nawrócenie Św. Pawła Apostoła.

Wszystkim solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa.

1. „Gminne Ostatki Kolędowe” odbędą się w Sanktuarium M. B. Szkaplerznej w dobrej 26.01. tj. niedziela o godz. 17.00. wystąpią grupy działające na terenie Gminy Dobra. W programie również polski tradycyjne kolędowanie.

1. Do wieczności w tym tygodniu odeszła śp. Kunegunda Michałek z Wilczyc. Polecamy Jej duszę miłosierdziu Bożemu.

7.Spotkanie rodziców ZPO w Jurkowie odbędzie się 23.01. tj. czwartek o godz. 15.00.

1. Spotkanie kolędowe uczestników PPT grupy św. Jacka odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w sobotę 25.01. o godz. 17.00.

1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy religijnej.

10. Program kolędy:

PONIEDZIAŁEK 15. 30