I Niedziela Adwentu 2019

1. Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który ma podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do świąt Bożego Narodzenia oraz oczekiwaniem na powtórne przyjście Chrystusa.

2.Roraty w Jurkowie o 6.30 i 16.30. Wcześniej śpiewamy godzinki. Aby umożliwić jak najliczniejszy udział w roratach w tym tygodniu Msza św. roratnia w kaplicy  Półrzeczkach o godz. 15.00. Prosimy o prowadzenie godzinek w kolejne dni dzieci wraz z rodzicami.  W poniedziałek kl. VIII wtorek kl. VII, środa kl. VI, czwartek kl. V, piątek kl. IV, sobota kl. III.  Zapraszamy i zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach. Dzieciom będą rozdawane pamiątkowe obrazki. Zachowajmy w ten sposób tę polską i parafialną tradycję.

3.W najbliższą niedzielę odwiedzi naszą parafię  św. Mikołaj  i będzie rozdawał prezenty. Św. Mikołaj nawiedzi kaplice oraz będzie o godz. 11.00 w Jurkowie. Rodziców, którzy pragną by ich dzieciom św. Mikołaj wręczył prezenty, powinni się skontaktować z Nim przed Mszą św.

1. w tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:

-we  wtorek, św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

-w środę, św. Barbary, męczennicy.

– w piątek, św. Mikołaja, biskupa.

– w sobotę, św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

Wszystkim przeżywającym imieniny życzymy Bożego błogosławieństwa i  opieki swych świętych patronów.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Pierwszy czwartek modlitwa o powołania 16.30. W pierwszy piątek, 8.00. Chyszówki, 10.00. Połrzeczki, 15.00. Wilczyce. Spotkanie dla młodzieży o godz. 18.00./dla kandydatów do bierzmowania obowiązkowe/. W sobotę zapraszamy na 16.30. dzieci klas III wraz z rodzicami. W piątek i sobotę będę nawiedzał chorych o tej samej porze.

1. Tradycyjnie będą rozprowadzane w naszej parafii opłatki na stół wigilijny. Ofiary, które składamy przy tej okazji będą przeznaczone na utrzymanie kościoła i kaplic. Tzn. na ogrzewanie, oświetlenie, ubezpieczenie, sprawy liturgiczne, koszty pracowników itd. Opłatki można nabywać w kancelarii.

Caritas Diecezji Tarnowskiej rozprowadza świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy” w cenie 5 PLN. Tyle odprowadzamy do Caritas diecezjalnego, reszta pozostaje w parafii do dyspozycji Caritas parafialnego.

7.Dziekuje za ofiary w minionym czasie. Tradycyjnie w drugą niedzielę grudnia ofiary na tace będą przeznaczone na prace w parafii. Również zmiana tajemnic różańcowych.

8.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy religijnej.

1. Sobota 15. 00 – schola
  2. 30 –  DSM